by

5 wskazówek dotyczących aranżacji urządzeń w Twojej kuchni w celu uzyskania maksymalnej wydajności

Umieszczenie sprzętu kuchennego może być bardzo trudnym zadaniem. Istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, próbując ustalić, gdzie umieścić kuchenkę, piekarnik, zlew i zmywarkę. Chcesz, aby były umieszczone w najbardziej efektywny sposób, abyś nie musiał spędzać zbyt wiele czasu na bieganiu po kuchni.

Jeśli masz problem z ustaleniem, gdzie powinieneś umieścić swoje urządzenia, istnieją pewne ogólne zasady, które mogą ci pomóc. Przede wszystkim upewnij się, że kuchenka znajduje się po prawej stronie kuchni, ponieważ prawie każda kuchenka gazowa jest zaprojektowana z palnikami po lewej stronie. Piekarnik powinien znajdować się na jednym końcu ściany, a zlew na drugim końcu – pozwoli to na szybki dostęp dla obu stron. Twoja zmywarka powinna znajdować się obok lub pod twoją

1. Uporządkuj urządzenia według częstotliwości użytkowania

Zorganizowanie kuchni może być trudnym zadaniem. Można to jednak łatwo zrobić, wykonując kilka prostych kroków i wybierając najbardziej odpowiednie miejsce na określone przedmioty.

Na przykład, powinieneś umieścić najczęściej używane urządzenia w najczęściej używanych częściach kuchni, takich jak w pobliżu płyty grzejnej lub w pobliżu ekspresu do kawy.

Następnym krokiem jest zastanowienie się, gdzie umieścić lodówkę i stół śniadaniowy. Będziesz chciał umieścić je w dogodnych dla Ciebie miejscach i tam, gdzie będziesz je codziennie widywał, np. przy oknie lub obok zlewu.

2. Trzymaj razem urządzenia do podobnych zastosowań

Unikaj umieszczania przedmiotów powiązanych ze sobą w różnych pokojach. Na przykład umieszczenie kuchenki mikrofalowej po drugiej stronie pomieszczenia od kuchenki miałoby sens, gdybyś miał dużą kuchnię z wieloma mikrofalami, ale byłoby to frustrujące dla kogoś, kto ma małą kuchnię. Dotyczy to również innych przedmiotów, takich jak piloty, poduszki i materiały do czytania. Powiedzmy, że chcesz oglądać telewizję; jeśli umieścisz telewizor w jednym pokoju, a pilota w innym, zwiększy się szansa, że go zgubisz! Pomocne może być również umieszczenie materiałów do czytania obok łóżka lub na biurku.

3. Pracuj od zewnątrz do wewnątrz

Na zewnątrz powinno być najczystsze i mieć najwięcej miejsca, podczas gdy w środku powinno być więcej bałaganu, ale nie powinno być tak bałagan.

Niektóre popularne sposoby organizacji to rodzaj urządzenia (mikrofalówka z jednej strony, toster z drugiej), rodzaj użytkowania (roboty kuchenne z jednej strony, powolne kuchenki z drugiej) lub według koloru.

4. Utrzymuj wyraźną ścieżkę dla ruchu pieszego wokół kuchni

Wyraźne przejście wokół kuchni oznacza, że ludzie nie powinni przechodzić przez dużą przestrzeń bałaganu i brudu. Idąc z salonu do kuchni, powinna być wyraźna ścieżka, aby ludzie mogli bez problemu dostać się na drugi koniec.

Zorganizowanie wszystkich swoich rzeczy w taki sposób, aby stworzyć tę jasną ścieżkę, znacznie ułatwi to Tobie i innym osobom korzystającym z Twojego domu.

5. Używaj otwartych rozwiązań do przechowywania, aby utrzymać bałagan z dala od obszarów gotowania lub obszarów roboczych

Zabałaganiona kuchnia lub przestrzeń biurowa może być prawdziwym utrapieniem. Brudny obszar może mieć negatywny wpływ na nasz nastrój i koncentrację, a także może powodować wypadki.