by

Czemu obiektywy firmy Sigma stały się tak popularne pośród amatorskich i profesjonalnych fotografów.

Każdy producent lustrzanek posiada w swojej ofercie szereg obiektywów o różnych zastosowaniach. Na rynku obiektywy oferują także niezależni wytwórcy, często mający sprzęt trochę gorszy jakościowo. Lecz od kilku lat zdecydowanie wśród nich zaczęła się wyróżniać firma Sigma.

Ten producent z Japonii do niedawna jeszcze był spostrzegany jako druga liga sprzętu. Jednak szereg bardzo udanych konstrukcji, dorównujących albo nawet znacznie przewyższających konkurentów sprawił, że obiektywy Sigma stały się ogromnie popularne. Korzystają z nich obecnie nie tylko zwykli amatorzy, ale także profesjonalni fotografowie, a ogromnym plusem są konkurencyjne ceny. Obiektywy tego producenta przeciętnie kosztują kilkanaście procent mniej niż obiektywy opatrzone firmowym logiem, więc trudno się dziwić, że cieszą się taką popularnością. Sigma sukcesywnie wprowadza na rynek coraz to nowsze konstrukcje, niekiedy wychodząc znacznie poza to, co oferują inni, przykładowo jej najnowszy obiektyw szerokokątny ma rzeczywiście wyśmienite parametry. Sprawdź na stronie z katalogiem.
Obiektyw szerokokątny

Autor: Ryan Bodenstein
Źródło: http://www.flickr.com

Świetne opinie pośród fotografów zbiera również zaawansowany obiektyw sigma 50mm f1.4, zresztą doskonale świadczą o tym liczne nagrody, które zostały zdobyte do tego czasu. Wielu fotografów ocenia go jako najlepszy obiektyw, jaki wyprodukowany do tej pory został w klasie stałoogniskowych obiektywów, i to zarówno pośród zupełnych amatorów, jak i zawodowców.

Popatrz – stworzyliśmy wyjątkowo dla Ciebie kolejne łącze do www (https://omegastore.pl/news/30-elektryczne-uchwyty-do-telewizora-lithe-audio.htm). Tam wyszukasz dużo przydatnych wiadomości na powyższy temat.

Producent zastosował w nim bardzo zaawansowaną konstrukcję i wysokiej jakości soczewki, dzięki czemu uzyskano obraz o doskonałej ostrości. Ten model obiektywu posiada niezwykle wszechstronne zastosowanie. Bardzo dobrze będzie się sprawdzał w krajobrazowej i portretowej fotografii, ale dzięki przysłonie można go też w powodzeniem używać w pomieszczeniach o słabszym oświetleniu. Sprawdź sam. Producent postawił także na wygodę użytkowania, czego przejawem jest cichutki a równocześnie szybki silnik sterujący pracą soczewek. Oprócz tego konstrukcja urządzenia jest niezwykle solidna i wytrzymała, gwarantująca komfortową pracę w różnych warunkach.