by

Czy technologia jest zagrożeniem dla ludzi? Debata nigdy nie była bardziej gorąca

Wprowadzenie: Ben Thompson o tym, co jest nie tak z technologią

Na początek Thompson przytacza przykład wielu wad obecnych w świecie technologii. „Facebook zbudował system identyfikacji osób, których zdjęcia zawierają broń. Problem polega na tym, że nie ma sposobu, aby stwierdzić, czy rzeczywiście nimi wymachują, czy tylko je trzymają.

„Istnieją również sposoby na zidentyfikowanie osób, które zamierzają popełnić samobójstwo lub mają myśli samobójcze, ale nie ma systemów, które można by z tym zrobić”.

Thompson wymienia inne wady, które można przypisać technologii. Jednym z nich jest to, że istnieje uprzedzenie do urządzeń mobilnych, ponieważ wymagają one zbyt częstego aktualizowania, a firmy zaniedbują aktualizowanie swoich wersji na komputery stacjonarne, które mają większy potencjał do wykorzystania, ponieważ mają lepszą stabilność sprzętu i oprogramowania. Mówi również, że ponieważ algorytmy oparte na sztucznej inteligencji podejmują decyzje w oparciu o

Jaka jest przyszłość miejsc pracy w dobie sztucznej inteligencji i automatyzacji?

Pytanie o przyszłość miejsc pracy było zadawane od dziesięcioleci, a teraz znajdujemy się w czasach, w których ludzie konkurują z robotami. Pytanie brzmi, jak to zmieni gospodarkę. Niektórzy twierdzą, że wykorzystanie sztucznej inteligencji stworzy więcej miejsc pracy, podczas gdy inni twierdzą, że ludzie będą musieli nauczyć się nowych umiejętności lub zostać wycofani ze swoich obecnych stanowisk.

Badanie Stanforda dotyczące wpływu automatyzacji na miejsca pracy

Profesor Stanford, dr Nick Bloom przeprowadził badania nad wpływem automatyzacji na miejsca pracy. Niedawne badanie przeprowadzone przez profesora wykazało, że automatyzacja może doprowadzić do utraty netto 7,1 miliona miejsc pracy w USA, przy czym najbardziej zagrożone są produkcja i handel detaliczny.

Badanie wykazało również, że automatyzacja stworzy 6,1 miliona nowych miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych, ale ich obsadzenie zajmie trochę czasu.

Ile kosztowałoby przekwalifikowanie wszystkich pracowników w USA dotkniętych automatyzacją?

Raport przedstawia szereg wniosków i zaleceń dotyczących potencjalnego wpływu wprowadzenia przyszłych technologii automatyzacji na pracowników w USA.

Badanie zawiera szereg szacunków dotyczących kosztów przekwalifikowania wszystkich pracowników w USA, których mogą dotyczyć technologie automatyzacji. Szacunki wahają się od 750 miliardów dolarów dla scenariusza niskich kosztów/niskich skutków do 1,25 biliona dolarów dla scenariusza wysokich kosztów/dużych skutków.

Plan Chin dotyczący nowej „rewolucji przemysłowej” w epoce AI

Plan Chin polega na wykorzystaniu technologii do wzrostu produkcji, napędzania eksportu i podnoszenia standardów życia.

Chiny intensywnie inwestują w technologie sztucznej inteligencji, które można wykorzystać do tańszej produkcji towarów i przy mniejszej interwencji człowieka. Kraj inwestuje również w głębokie uczenie, które jest rodzajem uczenia maszynowego, które naśladuje sposób funkcjonowania naszego mózgu. Pozwoli im to analizować ogromne ilości danych szybciej niż jakikolwiek człowiek.