by

Czym są filtry HEPA i do jakiego celu one w ogóle na co dzień służą różnym osobom?

Co poniektórzy ludzie gdy mówią, iż idą na grzyby, wcale nie zamierzają wychodzić do parku. Wystarczy im zwykłe włączenie klimy w swym samochodzie.

Jeśli Ty do tego typu ludzi się nie wliczasz, na pewno zaciekawi Cię ten oto artykuł.
mechanizm

Autor: Blogging Dagger
Źródło: http://www.flickr.com

Również w nowoczesnych systemach klimy jak i w nowo powstałych odkurzaczach używa się tak zwane filtry HEPA. To w najwyższym stopniu wydajne na calutkim świecie wyjście, jakie poświęcane jest nie tylko dla alergików, lecz również dla wszelakich różnych osób. Przecież niemal wszyscy z nas posiadamy swe dzieciaki, więc winno nam zależeć na zapewnieniu im i naturalnie także i sobie, jak najlepszych warunków życiowych. A filtry HEPA to z pewnością zapewnią. Co najmniej jeśli chodzi o możliwość oddychania naprawdę bardzo czystym powietrzem.

Zaabsorbował Cię ten tekst? Kliknij i sprawdź (www.etteplan.com/pl/uslugi/projektowanie-inzynierskie/analiza-techniczna) teraz, w tym miejscu jest coś, co z pewnością też będzie równie ciekawe.

Wszakże co to w ogóle są te filtry HEPA? Więc są to najbardziej niezawodne filtry na calutkim świecie.

Zwykle stosuje się je do celów profesjonalnych, przykładowo w samolotach lub okrętach gwiezdnych, jednak szary osobnik na co dzień napotyka filtry HEPA przykładowo w samochodowej klimie lub w niezłym odkurzaczu. A z jakiego materiału wytwarza się filtry HEPA? To bardzo interesująca sprawa, albowiem filtry HEPA to sprasowane 3 tafle szkiełka posiadającego tak zwane pory o wielkości 0,3µm. Jedna warstwa winna pochłaniać zapachy. Warstwy te są ze sobą złączone za pośrednictwem sztucznych żywic.

Fitry HEPA mogą zatrzymać komórki drobnoustrojów, rzęsistków, kurz, grzyby, a także wirusy. A cóż oznacza skrót filtry HEPA? Pochodzi on od angielskich słów High Efficiency Particulate Air oraz oznacza: sączek służący do antyseptyki powietrza.