by

Dragon Ball – manga, serial animowany i szereg gier video, które zachwycają kolejne pokolenia.

Mimo znaczących różnic kulturowych i liczącej tysiące kilometrów odległości, wśród Polaków nie brakuje entuzjastów kreskówek z kraju kwitnącej wiśni.

Jedną z najlepiej rozpoznawalnych produkcji tego typu jest bezapelacyjnie Dragon Ball. Serial ten powstał na podstawie mangi autorstwa Akiry Toriyamy. Inspiracją dla tego sławnego mangaki była natomiast chińska powieść pod tytułem „Wędrówka na Zachód”.
Choć od światowej premiery pierwszej serii anime upłynęły trzy dekady, nadal cieszy się ona wielkim uznaniem wśród dzieci i dorosłych fanów tego gatunku. Losy Son Goku, Bulmy i Kuririna emocjonują kolejne pokolenia widzów, a wiele firm stara się odpowiedzieć na zainteresowanie Dragon Ball, tworząc rozmaite przedmioty z bohaterami anime – odsyłam do tej strony.
Nic dziwnego zatem, że gigantycznym sukcesem okazały się także gry Dragon Ball. PS3, komputery i inne konsole umożliwiają fanom wcielenie się w ukochanych bohaterów i rozgrywanie porywających pojedynków. Jedną z popularniejszych gier opierających się na fabule Dragon Ball jest Dragon Ball: Raging Blast 2. Chociaż produkcja ma już sześć lat, nadal zaskakuje graczy świetną grafiką i szeregiem pomysłowych patentów.

Katowice

Źródło: http://pixabay.com
Dragon Ball: Raging Blast 2 to typowa bijatyka, w której walki przeplatają się z wątkami fabuły serialu. Gracz może wybierać spośród dziewięćdziesięciu wojowników, co otwiera niezliczone możliwości prowadzenia rozgrywek i sprawia, że gra nie nudzi się zbyt szybko.

Bijatyki to pozycje, przy których doskonale sprawdzają się kontrolery. Dzięki wykorzystaniu Dualshock 3 PC z pewnością zaskoczy nas swoimi możliwościami. Aby podłączyć kontroler do komputera należy zainstalować odpowiednie sterowniki – Driver PC możemy bez problemu ściągnąć z Internetu.