by

Jak mądrze korzystać ze znanych stron w sieci? Przynoszą więcej korzyści, czy raczej nie?

Ciężko sobie dziś wyobrazić normalne funkcjonowanie bez dostępu do szeregu różnych technologii. To one kształtują życie w 21 wieku sprawiając, iż jest łatwiejsze oraz ciekawsze.

Film w telewizji

Autor: Michel Curi, Jr., MBA
Źródło: http://www.flickr.com
To też oczywiście wpływa na to, iż mamy zawsze znaczący wybór w zakresie różnorodnych usług.

Pamiętaj, że możesz odnaleźć dane na przedstawiany temat, więc kliknij w odnośnik i przeczytaj tu (https://www.hurtopony.pl/opony-przemyslowe-deestone.html) wiadomości, które są Ci potrzebne.

Złośliwi powiedzą, że zabiera to czas, iż zamiast skupić się na kwestiach poważnych, niezmiennie korzystamy z tych możliwości i nie zajmujemy się sprawami pożytecznymi. Tak naprawdę jednak nie powinniśmy tu demonizować, ponieważ powinniśmy ujrzeć w tym zalety, jak i wady.

Weźmy tu na przykład YouTube, portal, który znają chyba wszyscy użytkownicy internetu. Znajdziemy na nim nie tylko klipy muzyczne, filmy długometrażowe, lecz również śmieszne filmiki, które faktycznie zabierają czas, instruktażowe klipy, dzięki którym możemy się czegoś nauczyć, tak samo kursy i warsztaty.
Już na takich przykładach widać, że youtube to medium służące do rozrywki, jak i pracy. Nie ma w tym nic złego, chyba, że rozrywka będzie górować nad pracą, to w tego rodzaju sytuacji podziwianie “śmiesznych kotków” będzie rzeczywiście stratą czasu.
osoba

Autor: iStock
Źródło: iStock
youtube

Autor: Florian Stangl
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze więc, żeby właściwie, rozsądnie, mądrze korzystać z tego rodzaju stron, ponieważ w takiej sytuacji odniesiemy tylko korzyści. Rozrywka i owszem, ale nie za długo, gdyż będzie to bez sensu. W tym względzie youtube gwarantuje korzyści, jak i zabiera czas, a tylko od nas jest zależne, z jakich źródeł będziemy korzystać.

Problemem więc nie jest samo medium, tyle nasze wybory, jakie nie zawsze podyktowane są aktualnymi potrzebami. Warto o tym pamiętać, jak demonizujemy miejsca w sieci, które same w sobie nie powinny być oceniane negatywnie.