by

Jak prosto, szybko i wygodnie uzupełnić PIT przez net?

Dla wielu ludzi wypisanie PIT-u nie jest prościutkie. Dlatego polecają to zajęcie zawodowym księgowym. Po co jednak wynagradzać, skoro już w tej chwili można samodzielnie rozpisać zeznanie podatkowe. Faktycznie wypisanie PIT-u nigdy nie było tak proste i szybkie, jak jest obecnie. I to wszystko jest realne bez nieodzowności wychodzenia z domu. PIT online jest nowatorskim rozwiązaniem, które istotnie ułatwi życie wielu ludziom .

rozliczanie podatku przez internet

Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com
Faktycznie PIT można uzupełnić w laptopie. Wystarczy do tego Internet. Trzeba dostać się na portal podatkowy, gdzie są zamieszczone specjalistyczne programy do rozliczeń skarbowych. I można to dokonać rzeczywiście w 5 minut, bowiem jest to tak proste. Najpopularniejszą w naszej ojczyźnie deklaracją podatkową, która rozlicza zarobki (zobacz anestezjolog zarobki) z pracy, emerytury lub renty, jest PIT-37. Po zalogowaniu się na wymienionym portalu, należy pobrać i zainstalować określony program. Wiele portali oferuje także dodatkowe usługi, które mają dopomóc w sprawnym rozliczeniu PIT-u.

Jeśli podoba Ci się prezentowany materiał, to z pewnością zainteresują Cię też praktyczne wskazówki (https://www.smartvest.pl/), które odnajdziesz tu – one pochłoną Cię zupełnie.

Nie każdy przecież musi być ekspertem od PIT-ów . Polacy, którzy nie mają najmniejszego pojęcia o wypełnianiu tej deklaracji, muszą skorzystać z pomocy, które są dostępne na portalu. Ta pomoc poprowadzi użytkownika przez wypełnianie deklaracji krok po kroku. Na początku należy sposób opodatkowania i dane. Powinno się podać stosowny Urząd Skarbowy. Potem trzeba wpisać dane dotyczące dochodów. Skąd je pobierać? Otóż są one napisane na deklaracji PIT-11, którą każdy przedsiębiorca powinien przesłać własnemu pracownikowi w ustalonym terminie. Trzeba przepisać te dane do deklaracji w komputerze.

Wydruk PIT-u 11 jest taki sam, jak wydruk PIT-u na ekranie komputera, więc nie powinno być z tym problemów. Pomyłka nie ma prawa wydarzyć się, pod warunkiem przepisuje się kratka w kratkę. Plusem tych programów jest to, że zawsze można wrócić do poprzednich kroków i zmodyfikować to, co się błędnie zanotowało. Program pomoże również wprowadzić wszelkie ulgi, które przysługują podatnikowi. Bez problemu można także wybrać organizację pożytku publicznego. Niektóre programy mają własne listy, jednakże też można wcielić swą organizację.