by

Jak w ostatnich latach rozrósł się rynek gadżetów elektronicznych, z jakiego powodu cieszą się one taką popularnością.

Aktualnie ludzie coraz częściej otaczają się różnymi elektronicznymi gadżety. To co jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu można było obejrzeć jedynie na sali kinowej dzisiaj staje się rzeczywistością. Rzeczywistością, którą można kupić w wielu sklepach i to za naprawdę niewielkie sumy.

kamera, mała kamera,

Autor: Sinchen.Lin
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko za sprawą ogromnego skoku technologicznego, który się dokonał w dziedzinie elektroniki. Urządzenia są obecnie coraz mniejsze i oszczędniejsze, a przez ich masową produkcję znacząco spadły ceny, stając się tym samym dostępne dla zwykłego klienta. Przykładowo w dużym stopniu rozrósł się rynek akcesoriów szpiegowskich. Aktualnie niewielkie, cyfrowe podsłuchy albo dyktafony to koszt około kilkudziesięciu złotych, a za kilkaset można mieć już naprawdę wypasiony komplet, łącznie z rejestratorem i kamerami z podsłuchem. Tu bardzo dobrze są widoczne możliwości miniaturyzacji, bo urządzenia tego typu można ukrywać w zasadzie wszędzie. Tym sposobem można zabrać ze sobą rejestrator czy podsłuch i nagrywać wszystko bez ryzyka, że ktoś się o tym dowie. Tak samo duży postęp technologiczny pojawił się w dziedzinie rejestrowania obrazu. Przed laty kamery były ciężkie, nieporęczne i potrzebowały taśm magnetycznych. Obecnie nie ma żadnych problemów, aby kupić urządzenie mające kilka centymetrów długości, a film umieszczony zostanie na niewielkiej karcie pamięci. Znacznie rozszerzyło się ich zastosowanie, lecz to też wynika z bardzo dużej dostępności tych sprzętów.

videorejestrator

Autor: Ray Bouknight
Źródło: http://www.flickr.com
Na przykład w rosnącej liczbie aut montowana jest w ostatnim czasie kamera kamery szpiegowskie do samochodu, za jej pomocą nagrywany jest widok sprzed przedniej szyby, aby w razie czego mieć nagrane jakieś zdarzenie na drodze. Natomiast kiedy ktoś zechce utrwalić swoje wyczyny na przykład na nartach czy desce surfingowej, to doskonałą opcją będzie dla niego kamera sportowa. Kamery również są obecnie bardzo wytrzymałe, odporne na wodę, piasek i temperatury, tak więc przy ich pomocy można rejestrować każdą szaloną wyprawę.