by

Jaką kuchenkę wybrać jeśli doceniamy wygodę i oszczędność?

Dziś kuchnie mogą być zasilane prądem, gazem albo prądem i gazem jednocześnie. Kuchnie te posiadają przeróżne funkcje piekarnika i płyty grzewczej.
Kuchenka gazowa jest najtańsza, ponieważ gotowanie na gazie należy do najtańszych.

Powinniśmy mieć świadomość tego, że wciąż gaz ziemny i gaz płynny są mniej kosztowne od energii elektrycznej. Minusem kuchenek gazowych jest zapach gazu, który odczuwamy w powietrzu. Garnki w czasie gotowania na gazie niezwykle prędko się brudzą i mogłyby przypalić się od środka. W dzisiejszych czasach gazowe instalacje w kuchniach są dosyć bezpieczne, lecz trzeba pamiętać o przeglądach instalacji oraz o zlikwidowaniu możliwych nieszczelności. Kuchenka gazowa nie może stać zbyt blisko okna, ponieważ wiatr, który zdmuchnie płomień spowoduje, że gaz rozpocznie się ulatniać. Jeżeli jesteśmy w posiadaniu kuchenki gazowej, to podstawą jest odpowiednia wentylacja. Nie wystarczy tutaj tylko instalacja okapu, ale musi być również zamontowany co najmniej jeden kanał grawitacyjnej wentylacji.
kuchenka

Autor: Tyler Sichelski
Źródło: http://www.flickr.com
W kuchence gazowo-elektrycznej płyta grzewcza jest zasilana gazem a piekarnik prądem. W elektrycznym piekarniku temperatura rozkłada się równo. Piekarnik elektryczny można także wykorzystywać do przygotowywania różnych potraw. Jest możliwość równoczesnego działania grzałki dolnej oraz górnej lub tylko jednej z nich. Płyta indukcyjna jest najbardziej wydajnym energetycznym rozwiązaniem. Nagrzewa się ona niezwykle szybko. Do gotowania na płycie indukcyjnej są potrzebne jednak specjalistyczne garnki. Garnki takie kosztują ok.

Czeka na Ciebie kompleksowa wiadomość – trzeba wejść w podany link i w nim mamy dla Ciebie masę dodatkowych informacji.

kilku setek złotych. Do gotowania na płycie indukcyjnej możemy używać wszystkich garnków, które wykonane są z metalu ferromagnetycznego czyli metalu, który ulega namagnesowaniu.

Naczynia do gotowania na indukcyjnej płycie o wiele wolniej zużywają się oraz są estetyczne a także łatwe w konserwacji. płyty indukcyjne są zaopatrzone w czujniki, które uruchamiają płytę dopiero w takiej sytuacji, kiedy na kuchence postawimy garnek. Kuchenki indukcyjne są zalecane osobom, które cenią sobie oszczędność i wygodę.