Czasami mamy niezwykłą chęć odziać się w dobrą zimową kurteczkę. Czasami chwila ta przychodzi w październiku czy dopiero w listopadzie.
Istnieją przeróżne modele kurtek, które są wyprodukowane z różnorodnego typu materiałów.

Źródło: http://www.flickr.com
Przykładowo puch naturalny, a właściwie zimowa kurtka z niego wykonana, jest stanowczo najcieplejsza. Odzież łatwiej się przechowuje i suszy się niezwykle powoli. Niestety taka kurtka ma jeszcze jedną wadę – jej czyszczenie jest stosunkowo złożone oraz dość pracochłonne. Ponadto nadmiar wilgotności się nieco zbija oraz kurtka traci swe właściwości. Na szczęście zima w Polsce nie jest tak surowa, jak to jest choćby w przypadku Kanady, jednak tak kosztowny zakup kurtki i tak na pewno się opłaci. Kurtki mogą posiadać wypełnienie syntetyczne, zaś największą zaletą takiego rozwiązania jest to, że są one niezwykle wytrzymałe na wilgoć. Podczas jakiejkolwiek mżawki czy też śniegu, lub po śniegu z deszczem, warunki pogodowe nigdy nie okażą się dla nas straszne.
Dobra kurtka zimowa z wypełnieniem syntetycznym jest dużo tańsza i o wiele łatwiejsza w zachowaniu w czystości. Samo czyszczenie również jest o wiele mniej skomplikowane. Pewną przeszkodą są gorsze właściwości izolacyjne, przy czym nie przy panującym w Polsce klimacie. W naszym kraju kurtki syntetyczne całkowicie będą odpowiednie. Co interesujące, kurtki syntetyczne są czasem mniej kosztowne od kurtek z tzw. sieciówek. W sprzedaży są również tzw. kurtki 3 w 1. Są one najbardziej uniwersalne, choć niestety dużo im do ideału brakuje.
Zewnętrzna warstwa jest zarówno oddychająca, jak i również nieprzemakalna.
Absorbujący tekst? Jeżeli tak uważasz, to spójrz też na podobne witryny (http://www.dariadzikiewiczartfoto.pl/sesja-ciazowa-wroclaw/) posiadające pokrewne tematy – one zupełnie Cię pochłoną.
Dzięki szczególnej membranie, natomiast wypchana warstwa jest odpowiedzialna za nasz termiczny komfort. Najczęściej jest to polar, przy czym również podpinka sztuczna lub puchowa.