by

Jaką lampę ultrafioletową do utwardzania lakieru dobrze jest kupić?

Jeżeli planujesz zacząć wykonywać manicure hybrydowy w domu albo sądzisz, że już pora na wymianę swojego sprzętu na inny, to z pewnością będziesz postawiona przed wyBorem odpowiedniej lampy utwardzającej hybrydę.
Nim jednak podejmiesz decyzję, głęboko się zastanów.

instalacje teletechniczne
komputer - odbicie

Autor: Richard Grandmorin
Źródło: http://www.flickr.com
Okazuje się bowiem, że jest to bardzo ważne oraz nie wystarczy, żeby lampa po prostu utwardziła lakier. Przeczytaj niniejszy artykuł, ponieważ z niego dowiesz się, na co trzeba zwrócić uwagę w czasie kupowania lampy. Lampa UV, kiedyś najchętniej kupowana, to bardzo prosta, najtańsza oraz najbardziej podstawowa lampa. Utwardza ona żele oraz lakiery hybrydowe. Mają różne moce naświetlenia: 9W, 21W oraz 36W. Lampy 9W lepiej jest nie kupować, gdyż jej moc jest zbyt słaba. Lakiery mogłyby utwardzać się w zbyt niewielkim stopniu, a więc rozpoczynają się marszczyć i schodzić z powierzchni paznokcia. Jeśli już decydujesz się na lampę UV, to wybierz moc 36W, ponieważ dobrze utwardzają one lakiery hybrydowe w czasie jedynie 2 minut. Niektóre ciemniejsze lub w większym stopniu napigmentowane kolory, przykładowo biały albo czarny, zazwyczaj wymagają dwa razy dłuższego czasu utwardzania.
Nie należałoby zatem kupować tego typu lamp za więcej niż 40 zł, gdyż niczym się nie różnią one od tych najtańszych. Trzeba pamiętać o tym, że najistotniejsza jest moc lampy. Wybierając lampę ultrafioletową trzeba również pamiętać o cyklicznej wymianie żarówek. To, że lampa lampa do dezynfekcji świeci, to wcale nie znaczy, że żarówki są dobre. Jeżeli na którejś z nich pokaże się czarny nalot, będzie to znaczyć, że czas już wymienić żarówki. Stosowanie lampy ze zużytymi żarówkami mogłoby mieć niezwykle poważne konsekwencje.

Do utwardzania lakieru może być również użyta lampa LED. To kolejny rodzaj lampy, który cieszy się niezwykle znaczną popularnością. W przeszłości były one bardzo kosztowne, jednak obecnie w sprzedaży są do nabycia już za kilkadziesiąt złotych.