by

Jaki smartfon kupić? Przewodnik po najfajniejszych modelach

Smartfon jest obecnie nieodłączonym elementem codziennego życia. Smartfony wyekwipowane w zaawansowany system operacyjny wyparły w dużej części tradycyjne telefony komórkowe. Jednak arsenał modeli w niezmiernie zróżnicowanych cenach oraz rozmaitych stopniach zaawansowania, może osobom nie znającym się na najświeższych trendach przysporzyć nie lada kłopotu.

Do tego na sklepowych półkach możesz znaleźć 3 systemy operacyjne, które opanowały rynek. Jaki z nich jest idealny? Jaki system operacyjny wybrać? Są to dość trudne pytania, tym bardziej, że każde podejście ma zarówno zaciekłych sympatyków jak i przeciwników. Niniejszy poradnik ma za zadanie przedstawić pozytywy jak także wady mobilnych systemów .

nowa generacja smartfonów

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj Android jest systemem najpowszechniej oraz najentuzjastyczniej użytkowanym przez wytwórców. Możemy znaleźć go w najróżniejszych modelach smartfonów (przykładowo Samsung S6 – samsung s6). Dzięki otwartości systemu, fabrykanci tworzą swoje nakładki, w jakich dodają własne oprogramowania oraz modyfikacje. Dla jednych to zaleta, inni uważają to za zanieczyszczanie systemu operacyjnego.

Jeśli po przeczytaniu obecnego tu artykułu wciąż masz dodatkowe zagwozdki, to zobacz oprócz tego to ważne źródło – są w tamtym miejscu pokrewne materiały.

Prawdą jest, iż dla młodych użytkowników nakładka może być bardzo pomocnym elementem wyposażenia smartfonu. Jest to doskonały system dla osób, jakie poszukują taniego telefonu czy też potrzebują mieć wielkie możliwości konfiguracji. Trzeba jednak pamiętać, iż producenci nie spieszą się z aktualizacjami, zaś sam smartfon może nie zawsze działać zgodnie z wyczekiwaniami (tyczy się to głównie niedrogich aparatów). Jednakże dzięki ogromnej konkurencji, fabrykanci prześcigają się w tworzeniu coraz lepszych modeli smartfonów, a jednocześnie bardzo mocno zróżnicowanych. Stąd też wśród smartfonów z Androidem nieomalże każdy znajdzie aparat dla siebie.

iOS. To system możliwy do zainstalowania tylko na przyrządach sygnowanych logiem Apple (dla przykładu Iphone 6S – sprawdź ofertę ) . Dzięki temu smartfony funkcjonujące pod kontrolą systemu iOS zawsze działają bez zarzutu, gdyż są dopasowane do wymagań oprogramowania i na odwrót – system jest zoptymalizowany pod kątem zastosowanych podzespołów. System iOS, jako że działa wyłącznie na urządzeniach Apple, winien być wybierany przez osoby, które w jakiś sposób już są powiązane z ekosystemem jednostki.