by

Jakie powody mają wpływ na mniejszą nieśność kur w okresie zimowym?

Prowadzenie gospodarstwa rolnego może do pewnego stopnia przypominać prowadzenie firmy. W gospodarstwie również podejmuje się bardzo często ryzyko na bazie niepewnych inFormacji. Niezwykle ważnym czynnikiem jest może nie giełda a pogoda, lecz w ekstremalnych okolicznościach także mogłaby doprowadzić bądź do rozkwITu bądź upadku.

Nie trzeba tracić z pamięci, że rolnictwo to taka gałąź gospodarki, w której ma miejsce wiele innego typu warunków, na które nie posiadają wpływu poszczególni agrotechnicy. Kolejnym, poza pogodą, jest także choćby nieśność kur w sezonie zimowym. Aura, czyli niższa temperatura to jedno, jednak ważne są także okoliczności, które panują w kurniku czy też używany pokarm. Na krócej trwający dzień agrotechnik nie może mieć wpływu, jednak inne czynniki są w jego zakresie.

Przejdź na stronę twórcy (http://www.serwiskluczy.pl/) – tam znajdziesz wiele ciekawych wiadomości, które rozszerzą Twą wiedzę na powyższy atrakcyjny temat.

Przy dołożeniu jakiegoś dodatkowego trudu, agrotechnik mógłby zapewnić stosownie wysoką produkcję jaj. Trzeba jedynie gruntownie się namyślić, w jaki sposób można by poprawić kurom warunki życia w tym ciężkim dla nich czasie.

rolnictwo

Autor: Pixers
Źródło: Pixers
Najistotniejsza jest sprawa poprawienia czynników będących w kurniku. Chodzi tutaj o jego docieplenie oraz ściółkę. Powinna ona pełnić swoje zadanie, zatem powinna posiadać właściwą grubość, zatem przynajmniej ok. 15-20 centymetrów. Warstwa ściółki powinna być też systematycznie zmieniana. Sprawą jasną jest to, że powłoka ściółki wiąże w sobie zawilgocenie oraz gazy, które wydobywają się z kurzych odchodów. Podłoże to powinno zapewniać kurom nieśność, która jest w dużym stopniu zależna od ciepła.

Jeżeli ściółka będzie wilgotna oraz chłodna, szybko może zacząć się zaskorupiać, przez co kury mają oblepione nią nogi. A to utrudnia im nie jedynie chodzenie, lecz również grzebanie w piasku.