by

Jakiego rodzaju prędkości łącza proponują różnorodni dostawcy intenetu?

Aktualnie duża część ludzi woli posiadać w domu jakikolwiek dostęp do internetu. W zasadzie oferta jest tak szeroka, że nie powinniśmy mieć żadnego kłopotu z wyborem providera.
Musimy jednak wcześniej konkretnie ustalić nasze wymagania.

Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

Dla przykładu sieci telewizji kablowej oferują dostęp do tych mediów równocześnie, tzn. telewizja i internet proponowane są w pakiecie. Choć oczywiście jeżeli zaliczamy się do wyjątków i nie mamy telewizora, możemy również wykupić sam pakiet internetowy. Kiedy klient posiada już łącze do internetu, ma także możliwość wykorzystywania dodatkowych świadczeń, które proponuje operator kablówki. Poza tym jeżeli klient posiada smart TV, może obejrzeć na nim m.in. filmy wyświetlane na życzenie (VOD). Mówiąc krótko, warto mieć do dyspozycji tv i internet. Musimy jedynie pamiętać, że jeżeli chcemy skorzystać z tv, internetu, komputera, czy też innego typu sprzętów, to powinniśmy posiadać również odpowiedni router lub modem z wbudowanym routerem. Najkorzystniej by było, gdyby był to router z wbudowanym Wi-Fi – w takiej sytuacji kable byłyby po prostu zbędne.
Pozostaje jeszcze kwestia wyboru konkretnego operatora. To również w dużym stopniu zależy od naszych indywidualnych wymagań. Przykładowo duże sieci telewizji kablowej oferują najszybszy oraz relatywnie stabilny internet, jednak nie możemy z niego korzystać poza naszym domem.

Upewnij się, że ta wskazówka spod linku nie umknie Twojej uwadze, ponieważ przedstawia dokładnie tego typu problematykę, jak post, który dokładnie w teraz czytasz.

Prędkość tego typu łącza wynosi od 5 do przeszło 200 Mb/s.

Jeśli jednak będziemy chcieli korzystać z internetu również chociażby na swojej działce, to musimy korzystać z sieci komórkowej. Niestety tego typu sieci nie proponują zbyt dużej przepustowości łącza.