by

Każda osoba w podeszłym wieku musi być traktowana z szacunkiem i powinna mieć prawo się leczyć z godnością

Gdy odchodzimy na emeryturę, to liczymy na to, że w końcu będziemy cieszyć się życiem. Abyśmy tylko nie chorowali.
Niestety przeróżne choroby i nieszczęścia nie oszczędzają nikogo.

Produktywność

Autor: BMiz
Źródło: http://www.flickr.com

ładowarka rowerowa

Źródło: jego-styl.pl
Różne trudności ze zdrowiem zazwyczaj dotyczą osób starszych. Ciało niestety daje już powoli znać, że się zużywa. Należy wówczas częściej chodzić po przychodniach i na przeróżnego typu zabiegi. Każdy, kto leczył się kiedykolwiek w państwowych placówkach, jest świadom tego, jaki to koszmar. Długie kolejki, przez które latami trzeba czekać na wizytę u specjalisty i ogólna znieczulica. Żadna osoba nie chciałaby, żeby tak był traktowany ktoś z naszych bliskich. Nagle dowiadujemy się, że osoby, które przepracowały całe życie oraz przez wiele lat odprowadzały składki na Fundusz, nie są w stanie skonsultować z doktorem często o istotnych komplikacjach ze zdrowiem. Dlatego tak ważne wydaje się być to, żeby każdy senior posiadał ekstra ubezpieczenie, które da mu możliwość na leczenie się w prywatnej przychodni. Tam nie spotkamy kolejek oraz wszystkich traktuje się życzliwie. Doktorzy pochylają się nad problemami swych pacjentów, a nie traktują ich jak zło konieczne.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Odwiedź odpowiedni serwis, a poznasz więcej danych na omawiany wątek, które na pewno Cię zaciekawią.

Jednakże, aby jak najdłużej cieszyć się dobrym zdrowiem, emeryci muszą ćwiczyć. Powinni przykładowo uczęszczać na pływalnię albo dużo spacerować.

Dużo obiektów sportowych ma spore rabaty dla emerytów, żeby zachęcić ich do aktywnego spędzania wolnego czasu. Oprócz tego da się też taniej chadzać do teatru czy do muzeum.