by

Każdy laptop potrzebuje legalnego oprogramowania — zwłaszcza takie, które bywają wykorzystywane w pracy

W Polsce obowiązuje taką ustawę, że każdy laptop, który jest wykorzystywany w biurach, musi mieć legalny program.
Na pewno wszyscy pamiętamy skandal oraz kompromitację, na które wystawiona była policja, kiedy swego czasu okazało się, że pracują oni na pirackim oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com

Ścigają takie rzeczy pośród obywateli, a sami nie popisali się zbytnio przykładem. W dzisiejszych czasach takiego rodzaju działania są już bardzo rzadkie. Wszystkie przedsiębiorstwa wiedzą, że komputery, które są w budynku oraz używane są przez osoby tam zatrudnione, muszą posiadać legalne oprogramowanie, ale też legalny system antywirusowy. To bardzo istotne. Musimy posiadać na to rachunek oraz w razie kontroli udowodnić, że wszystko jest zgodnie z prawem. Jeśli kupujemy oprogramowanie za jednym razem do kilkudziesięciu lub nawet kilkuset komputerów, to rzecz jasna mamy szansę, by zapytać o rabat. Będziemy potraktowani jak wyjątkowi klienci. W takim wypadku nawet przedstawiciel handlowy firmy przyjedzie do nas, by zrobić przeszkolenie z tego systemu.

Inne, też niezwykle interesujące szerokie opracowanie (https://www.serwiskluczy.pl/awaryjne-otwieranie-samochodow-warszawa) tego tematu odnajdziesz tutaj. Zobacz koniecznie a z pewnością nie będziesz żałować!

Będzie to pewnie niezwykle przydatne, ponieważ badania pokazują, że duża część ludzi nie wykorzystuje wszystkich możliwości, jakie daje dany program, ponieważ po prostu nie wiemy, że istnieją. Takiego rodzaju szkolenie może być także wykonane zdalnie.

Taka forma jest dziś dość popularna. Nie ma się czemu dziwić, przecież żyjemy w stuleciu ogólnej cyfryzacji. Zamawiając oprogramowania na laptopy firmowe, nie zapominajmy o tym, że powinniśmy otrzymać także gwarancję.