by

Konsole najnowszej generacji

Dla postaci zaciekawionych sektorem gier wideo, zakup konsoli jest wyzwaniem. Xbox 360 to konsola innowacyjnej generacji sygnowana marką żywego tytana specjalności komputerowej – Microsoftu.

Pudełko z padem do xboxa

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Konsola, mimo dosyć intensywnej rywalizacji ze strony Sony i Nintendo, wyprzedaje się bardzo dobrze. Producenci gier na konsolę cały czas dowodzą, że Xbox 360 potrafi naprawdę pozytywnie zdziwić – argumentem jest choćby niedawny mega hit Gears of War. Konsola przeznaczona jest dla graczy, chociaż posiada znaczną kolekcję oprogramowań dla dzieci. W zestawieniu z konkurencyjnym PS 3, jest również tania. Większość graczy postrzega playstation 3 jako najmocniejszą i najdroższą z dostępnych na rynku konsol. Nic nadzwyczajnego, napędem tytana jest ośmiordzeniowy procesor Cell, który potrafi utrzymać naprawdę wiele. O ile dołożymy do niego nadzwyczajną grafikę HDMI nośnik Blu-ray, to otrzymamy rzeczywiście wybuchową mieszankę. Nic dziwnego, że coraz to więcej edytorów ogłasza, że gry przekazane początkowo jedynie na PS3 ukażą się również na

Czarny zestaw, konsola xbox i pad

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

pozostałych systemach, przede wszystkim na Xboksie 360.

Pewien okres temu pojawiła się ongiś zapowiedziana premiera konsol nowej generacji. Nasuwa się zapytanie czy należałoby kupować ps3, xbox 360, jako że wyszły ich następcy, odpowiedź brzmi kategorycznie tak. Gry na ps3/xbox 360 będą ukazywały się jeszcze cały czas przez kilka lat. Porzucenie tych platform było by dla producentów wielce nieopłacalne. XBOX 360 wychodził w wielu typach. PS3 wyszło w trzech wariantach-Fat, Slim i Super Slim. Wersje slim i super slim odróżniają się od siebie wyłącznie wymiarem i kubaturą dysku, obie są troszkę awaryjne.

Obie konsole mają gry, które wyszły tylko na daną konsole. Musimy wejść w jedną z wielu list gier luksusowych opublikowanej w Internecie i poszukać na jaką konsole gry są najatrakcyjniejsze, więcej nas ciekawią. Większość gier jest multiplatformowa oznacza to, przedstawiła się na obie konsole. Jak większa część wie, Internet w ps3 jest darmowy. W xboksie, aby skorzystać z Internetu musimy kupić kartę z szyfrem o nazwie xbox live gold.