by

Krótki przegląd znakomitych telefonów firmy Nokia, które przez wiele lat były hitami sprzedażowymi na całym świecie.

Jeszcze kilka lat temu, nim na rynku pojawiły się smartfony z Androidem, to właśnie Nokia była synonimem tego, co najlepsze w aparatach telefonicznych. Legendarna niezawodność, wygodne użytkowanie, mnóstwo funkcjonalności i długi okres pracy na akumulatorze to najważniejsze cechy w zasadzie wszystkich modeli tej marki.

firma - stykówka

Autor: Solamente Itan
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre z modeli tego producenta to prawdziwe legendy, jakie dzisiaj osiągają na aukcjach wysokie ceny. Lecz tak naprawdę każdy z telefonów tej firmy stawiał wysoko poprzeczkę konkurentom, bardzo podobnie było też z modelem nokia n 73 . Ukazał się on w sprzedaży w roku 2006 i od razu zyskał uznanie klientów. Co ciekawe, Nokia miała w swojej historii również przygodę z systemem Linux, to na nim bowiem właśnie opierało się urządzenie nokia n 900, wyposażone między innymi w dotykowy ekran.

nokia luna

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Linux

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Następne lata to kolejne modele, niezmiennie cieszące się dużym powodzeniem na rynku. Bardzo pochlebne recenzje wśród użytkowników między innymi zebrała nokia luna, z rodziny telefonów przesuwanych. Niestety właściciele tej fińskiej firmy zlekceważyli sobie trochę rewolucję związaną ze smartfonami.

Czy czytany tekst jest dla Ciebie interesujący? Jeżeli tak, to wejdź również na pomocne wskazówki (https://www.utylinia.pl/), które mają intrygujące informacje – one pochłoną Cię totalnie.

W ciągu krótkiego okresu czasu okazało się, że sprzedaż klasycznych telefonów z klawiszami spada w gwałtownym tempie, wszyscy bowiem chcieli mieć smartfony. Trochę spóźnione działania przyniosły co prawda parę interesujących konstrukcji, jakich jak nokia lumia dual sim – rozważałem zakup nokii lumia dual sim.

Lecz na rynku królowały już niepodzielnie wtedy smartfony z innymi operacyjnymi systemami, i niestety mimo bardzo dobrych parametrów Nokii się nie udało z powrotem podbić rynku.