by

Krótki przegląd znakomitych telefonów firmy Nokia, które przez wiele lat były hitami sprzedażowymi na całym świecie.

Jeszcze kilka lat temu, nim na rynku pojawiły się smartfony z Androidem, to właśnie Nokia była synonimem tego, co najlepsze w aparatach telefonicznych. Legendarna niezawodność, wygodne użytkowanie, mnóstwo funkcjonalności i długi okres pracy na akumulatorze to najważniejsze cechy w zasadzie wszystkich modeli tej marki.

firma - stykówka

Autor: Solamente Itan
Źródło: http://www.flickr.com
Niektóre z modeli tego producenta to prawdziwe legendy, jakie dzisiaj osiągają na aukcjach wysokie ceny. Lecz tak naprawdę każdy z telefonów tej firmy stawiał wysoko poprzeczkę konkurentom, bardzo podobnie było też z modelem nokia n 73 . Ukazał się on w sprzedaży w roku 2006 i od razu zyskał uznanie klientów. Co ciekawe, Nokia miała w swojej historii również przygodę z systemem Linux, to na nim bowiem właśnie opierało się urządzenie nokia n 900, wyposażone między innymi w dotykowy ekran.

nokia luna

Autor: Susanne Nilsson
Źródło: http://www.flickr.com
Linux

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Następne lata to kolejne modele, niezmiennie cieszące się dużym powodzeniem na rynku. Bardzo pochlebne recenzje wśród użytkowników między innymi zebrała nokia luna, z rodziny telefonów przesuwanych. Niestety właściciele tej fińskiej firmy zlekceważyli sobie trochę rewolucję związaną ze smartfonami. W ciągu krótkiego okresu czasu okazało się, że sprzedaż klasycznych telefonów z klawiszami spada w gwałtownym tempie, wszyscy bowiem chcieli mieć smartfony. Trochę spóźnione działania przyniosły co prawda parę interesujących konstrukcji, jakich jak nokia lumia dual sim – rozważałem zakup nokii lumia dual sim.

Lecz na rynku królowały już niepodzielnie wtedy smartfony z innymi operacyjnymi systemami, i niestety mimo bardzo dobrych parametrów Nokii się nie udało z powrotem podbić rynku.