by

Który smartphon nabyć?

Zakup nowego smartfona to nie lada wyzwanie. Dzieje się tak ze z powodu ogromnej ilości prezentowanych rodzajów telefonów i całego spektrum akcesoriów. W praktyce jednak widać, że wybieramy między trzema głównymi platformami mobilnymi: Android, system Apple oraz system mobilny firmy Microsoft.

Ze względu, iż smartfony pracujące pod wodzą tego ostatniego systemu są najmniej popularne nie będziemy o nich wspominać w tym artykule. Jeżeli chodzi o smartfony z systemem od Google, to zakres wyboru jest bardzo duży. Jednak na rynku telefonów z tym systemem możemy wymienić kilku wiodących producentów tj.: Samsung, Sony, LG albo HTC. Wybijającym się telefonem (jeżeli chodzi o relację ceny do jakości) jest na pewno LG G3S, a więc mniejsza wersja topowego G3.

smartfony, telefony komórkowe

Źródło: http://www.flickr.com

Koreańska firma korzysta z sukcesu flagowego telefonu, proponując mniejszą oraz bardziej dostępną cenowo wersję dla szerszego grona odbiorców. Aparat LG G3S to telefon budżetowy, zaopatrzony w 8GB pamięci wbudowanej, działający pod platformą Android KitKat. Wyróżniającą się zaletą jest z całą pewnością wytrzymała bateria, która zapewnia do 1,5 dnia normalnego użytkowania na pojedynczym ładowaniu.

Modny design – odpowiedniej jakości tworzywo sztuczne imitujące metal (zobacz peszel na kabel) powoduje, iż telefon prezentuje się naprawdę dobrze. Jednym z problemów może okazać się nieco słabsza rozdzielczość wyświetlacza, jednak nie jest to mocno odczuwalne podczas codziennego użytkowania. LG G3S to konkretny telefon w rozsądnej cenie dla tych, którzy cenią sobie praktyczność telefonu oraz atrakcyjny wygląd smartfonu.

Kiedy rozważamy zakup telefonu spod marki nadgryzionego jabłka, to możliwość wyboru jest o wiele mniejsza niż w przypadku telefonów z platformą od Google. Do rozważenia posiadamy różne opcje i wersje kluczowego smartfonu firmy z Cupertino – iPhone’a. Począwszy od starszego iPhone 5, przez iPhone 6 i większy wariant iPhone 6 Plus. Dodatkowe informacje o smartfonach:

telefony, smartfony

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście uwaga nieco bardziej wymagających klientów może skupiać się na modelach z adnotacją “s”, jednak takie warianty są nieco bardziej kosztowne niż podstawowe. Gdy dla przykładu porównamy iPhone (iphone 11 new screen) 6 z wersją iPhone 6s możemy stwierdzić, przy pierwszym podejściu, że oba modele różnią się niewiele jeśli chodzi o sam wygląd.

Różnica tkwi jednak w nowych funkcjonalnościach tj. 3D Touch, jakiego brakuje w wariancie standardowym. iPhone 6 Plus to właściwie propozycja dla użytkowników zwracających uwagę na dużej wielkości wyświetlacze o bardzo dobrych parametrach. iPhone 5 to najmniejszy smartfon spośród wymienionych – wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 4 cali. Przez wielu ten właśnie wariant iPhone’a uznawany jest za absolutnie najładniejszy ze wszystkich modeli Apple- ceneo.