by

Modne gadżety dla Ciebie

Istnieje dużo osób, którzy interesują się technologicznymi nowinkami, również lubią nowoczesne gadżety. To właśnie one, dopasowane do indywidualnych zamiłowań upraszczają i umilają nam życie na co dzień.
Jednym z tych gadżetów jest kamera na kask. Jest świetnym rozstrzygnięciem dla osób, które uwielbiają sporty wyczynowe. W sklepach są kamery sporządzone celowo z myślą o narciarzach, cyklistach i miłośnikach sportów, w tym także ekstremalnych. Mają one wstrząsoodporne i wodoszczelne obudowy, obiektywy filmujące obszerny kadr, szereg zaczepów i duże włączniki nagrywania, jakie bez trudu można obsługiwać w rękawicach. Nabywając kamerkę do umocowania na kasku, należałoby uprzednio mieć pojęcie jaką potrzebujemy rozdzielczość.

Dron DJI Inspire 1

Autor: DFShutterbug
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawym, współczesnym wyrobem dla osób interesujących się nowinkami technologicznymi może okazać się bezzałogowiec. Dron DJI Phantom 4 to pierwszy dron dla normalnego konsumenta wyekwipowany w technologie dotąd niedostępne na rynku normalnych dronów. Nowa generacja dronów określana jest przez samo DJI jako inteligentne szybujące kamery. Najistotniejszą nowością w tych sprzętach jest mijanie przeszkód. Funkcja ta jest aktywna cały czas. Skuteczne mijanie przeszkód możliwe jest dzięki każdym czterem kamerkom, w które wyekwipowany jest Phantom 4.
Dwie kamery przednie konstruują wolumetryczną mapę otoczenia i zezwalają wykrywać przeszkody z dużej odległości. Kiedy dron wypatrzy przeszkodę, jest w stanie usiłować ją ominąć, a kiedy oceni, że to nierealne, zatrzyma się w powietrzu. Dron Phantom 4T latać jest w stanie maksymalnie 28 minut w zasięgu do 5 km. Prędkość maksymalna Phantom 4 to 72 km/h. Dron wyposażony jest także w skoncentrowany gimbal i kamerę, która nagrywa filmiki w najwyższej rozdzielczości. Kamera jest w stanie również nagrywać w zwolnionym tempie.

Dron proponuje nadzwyczaj osobliwą budowę i postępowanie w trakcie startu i lądowania. Posiada skrzydła z włókna węglowego, które jest możliwość schować podczas lotu, żeby nie wchodziły w kadr, dzięki czemu będzie można wykorzystać pełen zasięg obrotu kamery. Phantom 4 stanowi poszerzenie uprzednich generacji i charakteryzuje się oryginalnymi sprytnymi układami.