by

Niemcy to świetny kraj, który posiada do zaoferowania odwiedzającym naprawdę mnóstwo atrakcji

Jeżeli wybierasz się na wyjazd do Niemiec, na pewno dobrze najpierw zapoznać się odrobinę z historią tego państwa oraz opracować plan wycieczki. Wbrew panującym przekonaniom Niemcy to fantastyczny kraj, który ma do zaproponowania turystom naprawdę wiele atrakcji. Oczywiście na pewno trzeba odwiedzić Berlin. Wizyta w tym miejscu będzie ogromną przygodą przede wszystkim dla tych, którzy pamiętają komunizm.

park rozrywki

Autor: Benoy Architects
Źródło: Reynaers Polska Sp. z o.o.
Możliwość obejrzenia z bliska muru berlińskiego na pewno poruszy każdego, kto ma chociaż trochę pojęcia o losach Europy. W okolicach położonych jest ponadto sporo niemieckich zamków sprzed lat, których zwiedzanie na pewno spodoba się głównie dzieciom oraz wszystkim miłośnikom nieco odleglejszej historii. Tym jednakże, co na pewno ucieszy każde dziecko, będzie wycieczka kuba zwiedzanie do jakiegoś parku rozrywki albo aquaparku – są to miejsca, które dzieci kochają najbardziej.

Jeżeli chcesz zorientować się, jakie parki rozrywki są dostępne i warte odwiedzenia w Niemczech, wystarczy poszukać tego w sieci. Jeśli nawet po polsku wpiszesz w wyszukiwarkę internetową hasło park rozrywki niemcy, niewątpliwie odszukasz wiele przekierowań na strony poszczególnych parków rozrywki.

wesołe miasteczko

Autor: جاسم المساهري
Źródło: http://www.flickr.com

Na każdej takiej stronie niewątpliwie będziesz mógł przejrzeć galerię fotografii, co pozwoli Ci zorientować się, jak wygląda wybrany park i czy wyjazd do niego jest opłacalna. Jeżeli nie jesteś przekonany, musisz zajrzeć także do cennika – niestety niektóre parki rozrywki w Niemczech proponują turystom gigantyczne ceny. Z drugiej jednak strony wiele takich parków oferuje rabaty dla dzieciaków, zaś część z nich – możliwość wejścia dzieciaka do konkretnego wieku za darmo.

Jak widać, Niemcy mają do zaproponowania bardzo dużo różnych atrakcji. To rewelacyjne miejsce dla spędzenia wczasów z całą rodziną. Zarówno dziadkowie jak i młodsi odnajdą coś odpowiedniego dla siebie. Nie sposób także nie wspomnieć o bawarskiej kuchni, która smakuje niemalże wszystkim Polakom oraz o rewelacyjnym piwie, z którego przecież Niemcy są znane na całym świecie. Serdecznie polecamy wybranie się także na Oktober Fest w październiku.