by

Nowości w komunikowaniu. Od prostego aparatu po funkcjonalne smartfony Xperia.

W obecnych czasach ciężko znaleźć kogoś, kto nie posiada komórki. Telefony tego typu szturmem zdobyły rynek i opanowały serca użytkowników, stając się integralnym elementem ich codzienności. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. To im zawdzięczamy prawdziwy przełom w komunikacji na odległość.

Pojawienie się komórek na zawsze uwolniło nas od budek telefonicznych, konieczności nabywania kart magnetycznych i oszczędzania kosztownych impulsów. Ponadto wyparły one niemal całkowicie linie domowe, które przez długie dekady stanowiły największe niespełnione marzenie Polaków.Pierwsze komórki, które weszły do sprzedaży mniej więcej przed dwudziestu laty były bardzo proste. Pozwalały na wykonanie połączenia i wysłanie wiadomości tekstowej liczącej dokładnie 160 znaków. Na ich wyposażenie składa się jeszcze jedna lub dwie gry (stół do cymbergaja) oraz kalkulator. Wśród ówczesnych modeli telefonów zawrotną karierę zrobiła sławetna Nokia 3310, którą po dziś dzień mnóstwo osób wspomina z nostalgią.

telefon multimedialny

Autor: John Karakatsanis
Źródło: http://www.flickr.com

Branża telefonów mobilnych przeszła całkowitą metamorfozę wraz z pojawieniem się smartfonów. Pewna grupa producentów komórek, którzy święcili triumfy kilkanaście lat temu, nie odnalazła się w dzisiejszych czasach i pozwoliła się ubiec konkurencyjnym firmom. Inne marki z kolei umiejętnie wykorzystały nową sytuację na rynku i wybiły się na liderów sprzedaży. Jednym ze zwycięzców boju o zaufanie klientów jest renomowana japońska firma Sony. Ten ceniony na całym świecie producent elektroniki z kraju kwitnącej wiśni rozpropagował swoją markę smartfonów pod szyldem Xperia. Pierwszy telefon zaliczający się do tej serii nosił nazwę Xperia X1 i trafił do rąk użytkowników przed ośmioma laty. Dzisiaj gama smartfonów firmy Sony znacznie się rozrosła, a za jej mocne punkty uważa się modele: Sony Xperia M, Sony Xperia M4 czy Sony Xperia M4 Aqua – więcej tu: .

Świadczą o tym pozytywne oceny Internautów i użytkowników. Na portalach poświęconych elektronice możemy znaleźć na recenzje, które kładą nacisk na liczne zalety wspomnianych telefonów. Wyjątkowo dobre opinie dostaje Sony Xperia M4 Aqua, czyli solidnie wykonany wodoszczelny smartfon średniej klasy. Eksperci oceniający ten model podkreślają przede wszystkim to, że firmie Sony udało się wyprodukować produkt osiągalny dla szerokiego grona użytkowników, który tylko w niewielkim stopniu odstaje poziomem od najlepszych telefonów. Zwykłych użytkowników na pewno zachwyci natomiast dobry system operacyjny i szeroki asortyment różnorodnych aplikacji. Więcej czytaj tutaj: .