by

Rozrywka dla łakomych na intensywne przeżycia

Zabawy umysłowe, układanki, szarady, od setek lat intrygowały ludzi. W okresie, gdy szare komórki są zmuszone do prężnego myślenia, człowiek odczuwa, iż istnieje – w myśl przysłowia: ”myślę więc jestem”.
Zaś, kiedy umysł zmuszony jest działać pod presją, gdy człowiek zdaje sobie sprawę, że by nie przegrać musi się pospieszyć – wtedy czuje, iż może nawet umrzeć.

escape room warszawa

Autor: Materiały prasowe
piosenki

Autor: Tae Sandoval Murgan

szkoły

Autor: AKADEMIA WILANOWSKA
Źródło: AKADEMIA WILANOWSKA
To odczucie, chociaż nie jest dla ludzi o wątłych nerwach, od zawsze było uznawane za niesamowite wydarzenie. Takie poczucie zagwarantuje wam firma (mba kompendium) Escape Room Warszawa – HouseEscape. Escape roomy są dosyć świeżą formą zabawy grupowej. Cały fun polega na tym, że w określonym okresie czasu grupka graczy ma się wydostać z zamkniętego pomieszczenia. Jeśli im się nie uda – przegrywają. Posiadamy 3 pokoje każde z innym motywem. Pierwszy urządzony jest w stylu czternastowiecznej sali do torturowania. Gracze poczują się w niej dziwnie, przez wzgląd na zastosowanie sztucznej krwi. Dodatkowo pomieszczenie jest klimatyzowane, z tego powodu w środku odczuwalna jest temperatura ok. 14 stopni Celsjusza, co jeszcze bardziej przymusza ludzi do pośpiechu. W pomieszczeniu o całkowitej wielkości 25 metrów kwadratowych postawiliśmy drewniane dyby, klatki z kolcami, łoże tortur, przykute do ściany kajdany żeliwne oraz wiele drobniejszych narzędzi do torturowania. Gracze będą mieli za zadanie wyjawić w toku trwania zadania mroczną tajemnicę pomieszczenia oraz stawić czoła obrzydliwym zadaniom, żeby znaleźć klucze do drzwi. Escape Game Warszawa zaprasza zaś do ujawnienia historii pogrzebanej wraz z kapitanem pirackiego galeonu. Jak mówi powiedzenie – „kapitan opuszcza statek na końcu”. We wnętrzu poczujecie się jakbyście „poszli” na samo dno oceanu wraz z kapitanem.

Jak mogło dojść do owej sytuacji? Czy stoi za tym przebiegły pierwszy oficer, czy może cała załoga? A być może to kapitan oszalał i pogrzebał przy okazji swoich kamratów? Musicie się tego dowiedzieć w czasie 45 minut, inaczej pozostaniecie wraz z kapitanem na wieki w głębinach oceanu Spokojnego.
Nie czekajcie aż ktokolwiek zabierze wam okazję wejścia do jednego z tych pokoi, żeby poznać zagadkę, jaką skrywa przed światem. Escape Room to idealna zabawa dla grupy osób, pełna wrażeń.