by

Skąd zaczęła się brać popularność dronów, jakie są obecnie zastosowania tych urządzeń

Jeszczeparę lat temu niewiele osób się spodziewało, że przestrzenią powietrzną zawładną niewielkie latające urządzenia znane jako drony. Na początku takimi urządzeniami było zainteresowane przede wszystkim wojsko, lecz z czasem zaczął sięgać po nie również przemysł. Przełomem było pojawienie się w sprzedaży stosunkowo tanich urządzeń, jakie mógł sobie kupić w zasadzie każdy. Proste modele kosztują już nawet poniżej pięciuset złotych, i w tej cenie dostanie się ciekawą zabawkę.

Zobacz świetne

dron 3 DR solo

Autor: Christopher Michel
Źródło: http://www.flickr.com

Bardziej zaawansowane egzemplarze mogą kosztować nawet dwadzieścia tysięcy złotych, lecz ich możliwości są rzeczywiście niesamowite. Drony (DJI Air 2S w sklepie gohero.pl) mogą być wykorzystywane w coraz liczniejszych zastosowaniach.

Zgodzisz się chyba, że omawiany tekst jest niebanalny. Jeśli zatem chcesz przestudiować go lepiej, zobacz info (http://studioprinter.pl/kasetony-reklamowe-swietlne/) opublikowane w tym serwisie.

Poza typową zabawą w przypadku najtańszych maszyn coraz chętniej sięgają po nie różne przedsiębiorstwa i firmy. Za pomocą dronów można na przykład obserwować z powietrza jakiś teren, kontrolować ważne miejsca czy nawet transportować niewielkie przedmioty. Ostatnio coraz chętniej używane są przy filmowaniu i fotografowaniu różnych imprez, zapewniając niespotykane wcześniej ujęcia. Do tego ostatniego zastosowania bardzo dobrze będą się nadawać maszyny z zamontowanymi kamerami z wysoką rozdzielczością. Obecnie możliwości takich urządzeń są coraz większe, dzięki użyciu nowoczesnych sterowników pozwalają nie tylko na nagrywanie, ale oferują sporo możliwości dla operatorów. Obecnie niektóre profesjonalne modele pozwalają na sterowanie tylko przez jednego operatora, który przykładowo może zaprogramować sobie lot i skupić się na sterowaniu kamerą.

widok z lotu ptaka

Autor: Daniel Zimmermann
Źródło: http://www.flickr.com

Do takich urządzeń przykładowo można uznać dron GoPro Karma, jeden z najnowocześniejszych w swojej rodzinie. Przyczepić pod niego można kamery GoPro, nad jakimi dzięki kontrolerowi ma się pełną kontrolę, takie rozwiązanie pozwala na przekaz obrazów w odległości ponad kilometra. Bardzo pochlebne opinie pośród użytkowników posiada również model 3DR Iris+. Dzięki zaawansowanym możliwościom sterowania doskonale sprawdza się w licznych amatorskich i profesjonalnych zastosowaniach, dając zdjęcia i obrazy naprawdę wysokiej jakości.