by

Sprzęt do uprawiania sportów ekstremalnych

Wielu z nas chciałoby utrwalić dla wnuków pamiętne chwile z podniebnych podbojów latając z paralotnią, zatem by to uczynić zbroimy się w kamery, aparaty cyfrowe i ruszamy w przestrzeń na filmowe łowy. Przyrządy do nagrywania a także fotografowania mogą być przymocowane na stałe, tak by niepotrzebnie nie zajmowały nam dłoni podczas manewrów sterowania w powietrzu. Co prawda zdarzają się chwile, w których puszczamy całkowicie stery w celu zrobienia fotki lub nakręcenia kadru z ręki, jednakże takowe zabiegi wykonujemy raczej okazjonalnie. Podczas lotu do mocowania kamery używamy przede wszystkim kask, monopod.

kamera

Autor: Andrew Budreski
Źródło: http://www.flickr.com

Kamery na kask są solidne i wodoszczelne, w związku z tym są doskonałym wyborem dla osób, które kochają wyczynowe sporty.

Jeśli prezentowany tekst jest dla Ciebie fascynujący, odwiedź odnośnik (https://zdrowie-dom.pl/woda/94-generator-aktywnego-wodoru-jonizator-wody-h1-biogenis-3800156607132.html), a zgłębisz większą ilość informacji, które Cię niezwykle zaciekawią.

Do ferii warto przygotować się także od strony sprzętu wideo. Na trasach zjazdowych zazwyczaj widzi się bowiem ludzi nagrywających sportowe wyczyny przy pomocy smartfonu, cyfrówki lub też kamery. Wszystkie te gadżety posiadają tymczasem parę poważnych ułomności: nie są wodoszczelne, trudno je stabilnie utwierdzić na czas zjazdu oraz nie możemy ich łatwo obsłużyć w grubych rękawicach narciarskich.

W sprzedaży są jednak kamery stworzone specjalnie z myślą o narciarzach, cyklistach jak też wielbicielach dalszych sportów, w tym także ekstremalnych, zobacz więcej Inspire 1. Mają one wstrząsoodporne a także wodoodporne obudowy, obiektywy kamerujące obszerny kadr, szereg mocowań (np. do kasku, czy gogli) a także duże włączniki nagrywania, jakie bez trudu obsłużymy także w rękawiczkach.

Dobierając kamerę na narty, musimy odpowiedzieć sobie na zapytanie – gdzie będziemy umieszczać nasze obrazy? O ile myślimy głównie o sieci internetowej, w takim razie wystarczy typ pracujący w rozdzielczości SD. Chęć stworzenia filmu do przedstawienia na większym ekranie oznacza niezbędność kupna kamery na kask modelu HD (najlepiej Full HD):

O ile jesteśmy „niedzielnymi” narciarzami, wówczas zapomnijmy o tychże kamerach. Są nazbyt kosztowne a także nie dorównują jakością zwykłym cyfrówkom. Omówiony wcześniej sprzęt jest natomiast znakomity dla osób ubóstwiających silne wrażenia, sporty ekstremalne i uderzenia adrenaliny. O ile jesteś taką osobą wpisz w przeglądarkę hasło: kamery Warszawa, a na pewno wyszukasz kamerę dla siebie.