by

W jaki sposób poprawnie dobrać broń myśliwską na grubego zwierza?

Jeśli uwielbiasz polowania oraz poszukujesz broni myśliwskiej, to powinieneś mieć świadomość tego, że powinna być ona celna i ergonomiczna, lecz również estetyczna. Nim kupisz odpowiedni produkt, musisz pamiętać o tym, jak chcesz jej używać.

pitax.pl/przekaz-jeden-procent

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi o to, że odmienne są wymogi pod względem broni na polowania, a odmienne pod względem broni do strzelania myśliwskiego. Inne są także ich role oraz zalety. Broń kombinowana zdaje się być idealnym wyjściem dla tych osób, które jeszcze nie w 100% wiedzą, którą branżę myślistwa chcą wybrać. Z broni kombinowanej można strzelać zarówno przy pomocy śrutu, jak i kulami. Doskonale sprawdzi się także przy małej oraz grubej zwierzynie zarówno z większej odległości, jak i z krótkiego dystansu. Lufa śrutowa będzie dobra przy niewielkim dystansie, lufa kulowa natomiast lepiej będzie sprawdzała się z oddali. Uniwersalność posiada swoje duże atuty, jednak w każdym przypadku jest pewnym konsensusem.
Niektórym może nie pasować określona liczba strzałów bez konieczności przeładowywania.

Jeśli omawiany tu artykuł pochłonąć Cię i pragniesz więcej, to zapewne przypadnie Ci do gustu link do witryny szkoła dla dzieci ze spektrum warszawa, gdzie znajdziesz sporo wątków.

Jest to także czynnik, dla którego myśliwi najczęściej decydują się na dwa typy broni wyspecjalizowane w kierunku zwierzyny o różnych gabarytach. W wypadku grubszej zwierzyny, niezwykle charakterystyczne na tego zwierza okażą się kalibry od 7,62 do 9,3 milimetrów. Te większe rozmiary będą się sprawdzały zwłaszcza podczas polowań pędzonych i polowań nocnych, ponieważ nawet przy mniej celnym strzale mogą poważnie powalić zdobycz.

Jeśli polowanie jest organizowane w miejscach obfitych w sarnę czy też jelenia albo dzika, to można by pokusić się o broń o kalibrze przykładowo 65×55, 7×64(65R) albo 7×57(R) z trochę wolniejszą kulą o większej masie.