by

W jaki sposób rozwija się rynek technologii komputerowej? Które firmy radzą sobie najlepiej w erze globalizacji?

Nasza rzeczywistość rozwija się w dynamicznym tempie. W zasadzie każdego tygodnia jesteśmy informowani o wyjściu na rynek zupełnie nowej, nowoczesnej technologii, która zmienia oblicze naszej codzienności. Konkretni ludzie – w szczególności technolodzy i specjaliści w dziedzinie komputerowej – stale obmyślają nowe rozwiązania, wpływające na jakość oraz komfort życia osób w różnych częściach świata.

Motorola

Autor: Mark Rimmel
Źródło: http://www.flickr.com

Urządzenia elektroniczne udostępnione zostały już ponad 100 lat temu i niezwłocznie zyskały uznanie użytkowników. Zgodnie z tezą „potrzeba matką wynalazków”, producenci prześcigają się w wychodzeniu naprzeciw nawet najbardziej specyficznym wymaganiom odbiorców. Dzięki temu, mamy dostęp do niezliczonych produktów z branży technologii komputerowej. Nie są to tylko popularne „pecety”, ale także smartfony, które niczym im nie ujmują pod kątem funkcjonalności oraz pozostałe urządzenia przydające się w domu. Sprawdź więcej: .

Motorola jest jednym z pionierów jeśli chodzi o telefonię komórkową. Natychmiast zyskała sympatię ogromnej rzeszy klientów. Jej telefony to tzw. „klasyki” – na długo pozostaną w pamięci użytkowników. Zarówno rynek smartfonów, jak i komputerów jest rozbudowany i uczestniczy w nim spora liczba różnych podmiotów. Jeśli chodzi o laptopy warto wspomnieć o msi.doc, a więc tajwańskim przedsiębiorstwie specjalizującym się w projektowaniu laptopów oraz pojedynczych komponentów komputerowych. Z kolei firma Movano specjalizuje się nie w produkcji płyt głównych czy całych zestawów komputerowych, ale takich elementów jak zasilacze, klawiatury czy matryce wbudowane w poszczególne laptopy, które każdego dnia użytkujemy. Jak widać, każda firma ma swoją część rynku, za którą odpowiada. Wszystkie te firmy nierzadko ze sobą współpracują, dostarczając użytkownikom całościowe urządzenia. Więcej dla czytelników: mpm.Urządzenia elektryczne do domu

Motorola

Autor: dennis.gibson
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei marka mpm znana jest z urządzeń niezwiązanych z komputerami. Firma ta trudni się produkcją sprzętu AGD oraz RTV. Klasycznymi urządzeniami tej firmy są odkurzacze oraz roboty kuchenne, co nie znaczy, że w ofercie nie znajdziemy również sprzętu do pielęgnacji, przykładowo służącego do masowania stóp.