by

Wodoszczelny smartfon – w jaki sposób wyselekcjonować?

smartfon, przeciwnie do tradycyjnych telefonów komórkowych, jest bardziej delikatny a więc prościej go uszkodzić.
Jedną z najczęstszych przyczyn awarii inteligentnego przyrządu, prócz upadku, jest zatopienie wodą czy dowolnym napojem.

Tablet i smartfon z 3... terabajtami pamięci

Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR
dom - panorama

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Warto zatem poszukać słuchawki, w jakiej fabrykant zagwarantował należytą osłonę podzespołom, ukrytym wewnątrz telefonu. Pozostaje więc zapytanie, jaki wodoodporny smartfon kupić?
Czy warto kupować telefony wodoszczelne? Kontrakcja jest jednoznaczna – tak.

Namawiamy Cię do przejrzenia nowego postu na zbliżony temat – w nim odnajdziesz ekstra informacje. Więc idź do serwisu skup laptopów i ciesz się nimi.

Szczególnie, kiedy telefon narażony jest na eksploatację w niepewnych okolicznościach. Wystarczy, że w domu są dzieciaki bądź eksploatator telefonu pracuje w zwilgotniałych, mokrych miejscach. Zazwyczaj wodoszczelność idzie w parze z dodatkowymi elementami osłony jak: wzmocniona Obudowa bądź uzyskanie certyfikatów potwierdzających przetrwanie upadku z wskazanej wysokości. Stąd też telefony wodoszczelne to na ogół przyrządy odporne na wiele czynników zewnętrznych.

Chociaż taki telefon kosztuje więcej aniżeli zwykły telefon biurowy, to eksploatator ma pewność, iż może go pewnie używać w deszcz czy kręcić filmiki w wodzie bez konieczności kupowania dodatkowego etui bądź obudowy. Pragnąc mieć pewność, że dany fabrykant stworzył wodoszczelny telefon, najłatwiej sprawdzić to w specyfikacji, w której powinno znaleźć się oznakowanie IPxx.

Posiadając już smartfona, a potrzebując go uodpornić na szkodliwe działanie płynów, możemy dokupić dodatkowe wodoszczelne etui, futerał lub obudowę, które zapobiegną przedostawaniu się płynu do wnętrza urządzenia.