by

Z jakiej przyczyny powinniśmy filmować przygotowania do ślubu?

Film weselny powinien być przygotowany po myśli nowożeńców, ale każdy kamerzysta ma pewien wzór, którego przestrzega w trakcie realizacji nagrania.
Oprócz najistotniejszych momentów, takich jak przyrzeczenie małżeńskie, teraźniejsze ślubne reportaże filmowe często obejmują także mnóstwo ujęć przedstawiających przygotowania młodej pary.

reportaże filmowe

Autor: Lexar
Źródło: Lexar
Czy należy się na coś takiego decydować? Ślubni kamerzyści działają w dość standardowy sposób, zgodnie z obowiązującą modą. Obecna moda polega na sfilmowaniu mniej więcej godzinnego reportażu , w którym znajdą się momenty uważane za najistotniejsze, a więc ujęcia z kościoła, pierwszy taniec, trochę zabawy weselników itp. Ponieważ mamy tak krótki odcinek czasu do wykorzystania, z jakiego powodu zajmujemy go ponadto kadrami z przygotowań do ślubu? Czy jest to ważna część dnia wesela?

sprzątanie

Autor: PHILIPS
Źródło: PHILIPS
Każdy weselny filmowiec stwierdzi, że to bardzo ważne, by kamerować przygotowania do ślubu. Czemu? Dla kamerzysty będzie to chwila lepszego zapoznania się z parą, natomiast dla pary młodej – oswojenia się z towarzystwem kamery. Dzięki takiemu rozwiązaniu, w chwili zaczęcia się ślubu, albo na weselu, młodzi nie stresują się towarzystwem kamery jak też reagują naturalnie. To znacznie polepsza jakość filmu weselnego. Kolejnym ważnym powodem jest okazja do szczególnych ujęć. Zdolny filmowiec na pewno będzie w stanie wychwycić nietypowe chwile, które potem idealnie dopasują się do reportażu.

Jeśli poszukujesz zbliżonych danych na omawiany temat, to też rzuć okiem na nawilżacze powietrza do domu pokrewne portale, które podnoszą tę tematykę.

Kolejnym powodem będą względy sentymentalne.

Choć dzisiaj może się nam to wydawać mało ważne, to za kilka lat, film ślubny będzie bardzo istotną pamiątką, natomiast chwile pokazujące przedślubną atmosferę i tak napraWDę ostatnie chwile bycia panną będzie dla nas nadzwyczaj ważki.