by

Jakimi cechami różnią się telefony dla osób w podeszłym wieku od tych, które stosują osoby młode?

Żyjemy w świecie, w jakim moglibyśmy mieć momentalny dostęp do informacji na dowolny temat. Nowoczesne telefony komórkowe to już niewielkie komputery, które posiadają między innymi dostęp do internetu.

chmura

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.
wypożyczonym samochodem na wesele

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego z tego typu cudu techniki nie mieliby korzystać również osoby w bardziej zaawansowanym wieku?
Ależ mogłyby! Nic nie stoi na drodze, żeby zakupić tzw. smartfon dla seniora. Należałoby jednak mieć w pamięci, że takie osoby cierpią już ze swoimi dolegliwościami, do których można by zaliczać przykładowo słabszy wzrok. Dlatego też taki telefon dla osoby starszej powinien posiadać duży ekran, na którym widoczne byłyby dość obszerne przyciski numeryczne, za pomocą jakich można by wybrać numer przykładowo swego wnuka. Co ciekawe, w tego typu telefonie może zostać przypisany przycisk SOS, po wciśnięciu którego określone uprzednio osoby zostaną powiadomione o nagłym zdarzeniu. Zwykłe smartfony nie posiadają tego typu funkcji. Podobnie jak specjalnego, dostosowanego do możliwości seniorów interfejsu.

Stworzyliśmy dla Ciebie nowe zajmujące wiadomości na interesujący Cię temat. Przejdź do nowego wpisu i czytaj wpis szczotki obrotowe.

Takie telefony muszą posiadać duże przyciski oraz monochromatyczny ekran.

smartfon dla seniora

Autor: Daniel Friesenecker
Źródło: http://www.flickr.com
Równie istotna w tego typu telefonie jest bateria, jaka zapewni działanie urządzenia przez parę dni. Przecież starsza osoba może po prostu nie pamiętać o konieczności częstego podładowywania swojego telefonu. Ważna jest także kwestia klawisza odblokowującego telefon.

Mechanizm używany w nowoczesnych smarfonach nie zawsze mógłby być wygodny dla wykorzystującej go osoby. Tego typu smartfon dla seniora z kolei posiada tę kwestę rozstrzygniętą w bardzo wygodny sposób.