by

Który wybrać telefon komórkowy? Rady które pomogą w dokonaniu zakupu

Poznaj cechy, które pomogą wybrać smartfon bliski twoim wymaganiom. Dowiesz się które warianty ekranów jak też rozdzielczości są stosowane oraz kiedy dobrze jest kupić smartfon z ekranem FullHD. Podpowiemy, który smartfon będzie najlepszy do gier, który do podróżowania, a jaki do częstego czynienia notatek.

Jeżeli pragniesz, żeby obraz był nadzwyczaj szczegółowy i ostry, wybierz telefon komórkowy z wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości. Duża rozdzielczość w praktyce przekłada się na lepszą jakość czcionek na stronach on-line, w dokumentach i e-bookach. Oczekiwać możesz też wyższego komfortu grania jak też oglądania filmów. Ważna będzie również technika w jakiej wyświetlacz jest wykonany. Współcześnie najbardziej rekomendowanymi są IPS LCD oraz Super AMOLED.

telefony nowej generacji

Autor: Anders Eriksson
Źródło: http://www.flickr.com

Aby odbierać rozmowy telefoniczne z 2 numerów na jednym smartfonie, wyselekcjonuj model z funkcją „Dual SIM” – inne wykorzystywane oznaczenia to „DS” czy też niekiedy „Duo”. Będziesz w stanie korzystać z numeru prywatnego a także firmowego, bez nieodzowności noszenia dwóch smartfonów w kieszeniach. Ciekawą zaletą Dual SIM jest możność korzystania z 2 niezależnych operatorów. Większa część smartfonów pozwala wybrać która karta służy do rozmów, a która do połączeń on-line – .
Jeśli lubisz oglądać filmy bądź zagłębić się w świecie zabawy, to dobrze jest rozważyć nabycie telefonu obsługującego gogle do rzeczywistości wirtualnej (VR). Jeśli będziesz gromadzić w swoim smartfonie dużo fotek, filmów, dokumentów, to wybierz aparat z obsługą kart pamięci. Obecnie w najwyższym stopniu popularnym standardem stosowanym w smartfonach jest microSD. Jeżeli oczekujesz, iż twój telefon komórkowy będzie wykonywał niezmiernie szczegółowe, pełne detali fotografie, zwróć uwagę na ilość pikseli. Im jest ich więcej, tym lepszej szczegółowości fotografii możesz wyczekiwać. To ogólna zasada, acz warto wiedzieć iż nie zawsze jest to dewizą. Na jakość oddziałuje więcej czynników niż tylko wielka liczba Mpx.

Duża liczba pikseli sprawia, iż obraz jest ogromnie szczegółowy. Jaki telefon komórkowy go zapewni? Świetnym przykładem będzie telefon komórkowy Lumia 550, wyposażony w aparat 2592×1944 px.
Najczęściej wykorzystywanym systemem operacyjnym jest Android (działa na nim przykładowo HTC One M8 – sprawdź tutaj).