by

Tajniki prowadzenia sklepu online

Posiadanie biznesu w czasach komputeryzacji jest bardzo łatwe i niedrogie. Pozwala to małym przedsiębiorcom na start własnego biznesu z niewielkim ryzykiem w razie porażki. Nie łączy się to bowiem z dzierżawieniem lokalu, odpada także dużo opłat stałych jak chociażby rachunki za media.

Kawa

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com
Jedynym zmartwieniem młodego właściciela biznesu w Internecie jest marketing. Jak jednak wykazują analizy, najskuteczniejsze oddziaływanie na odbiorców ma tzw.

Ten tekst wydał Ci się interesujący? Masz ochotę na więcej wątki? Zatem nie wahaj się i klikaj uprawnienia udt spawalnicze w poniższy link.

marketing szeptany, który polega na wyborze towaru albo usługi na podstawie opinii. Dawniej kierowano się opiniami bliskich i znajomych, aktualnie godna uwagi jest opinia osoby należącej do tej samej grupy społecznej, przykładowo do grupy użytkowników jednego forum dyskusyjnego czy nawet internetu w ogóle.

Najlepszy sklep

Jest parę warunków, którymi internauta kieruje się decydując się na sklep on-line. Pierwszym i najważniejszym z nich jest koszt produktu w porównaniu do konkurencji. Liczba promocji nierzadko powoduje przyzwyczajenia wśród klientów, sklepem, który prowadzi taką politykę dotyczącą sprzedaży jest na przykład autokarman.pl.

Drugim ważnym czynnikiem mającym wpływ na wybór sklepu jest czas realizacji zamówienia i cena wysyłki. Zakupy internetowe są często substytutem tradycyjnych zakupów, dlatego istotne jest, żeby klient w jak najmniejszym stopniu odczuł niedogodności związane ze zdalnymi zakupami. Z tego powodu część sklepów oferuje zachęcające koszty dostawy towaru, jak na przykład hidbox.pl, sklep oferujący AGD. Więcej o sklepach mieści się tu: ceneo.

Jak skontrolować opinię?

Media społecznościowe

Autor: ijclark
Źródło: http://www.flickr.com

W celu skontrolowania ceny towaru, użytkownicy Internetu często wykorzystują internetowe porównywarki cen. Dzięki nim, można skontrolować ceny, oraz koszty wysyłki określonego przedmiotu będącego w asortymencie wielu sklepów.

W porównywarkach cenowych jest wielu liderów, przykładowo liderem w kwestii cen w branży budowlanej jest sklep meganarzedzia.pl. Innego rodzaju narzędziem, z jakiego korzystają użytkownicy są portale zbierające opinie na temat sklepów. Po zrealizowaniu zamówienia do użytkownika sklepu który bierze udział w programie wysyłana jest ankieta, w której może opisać swoje zadowolenie, lub też niezadowolenie z obsługi.

Sklepy, które otrzymują dużo dodatnich opinii mogą dostać specjalny certyfikat. Sklep domsary.eu może się pochwalić zarówno takimi certyfikatami, jak i certyfikatami autoryzowanego dealera niektórych marek. Więcej w temacie znajduje się w tym miejscu: www.