by

Z jakiego powodu telefony Nokii cieszyły się tak dużą popularnością, opis pary interesujących modeli tego producenta.

Jeszcze przed kilkunastu laty, gdy nikomu nie śniło się jeszcze o telefonach dotykowych, niepodzielnie na rynku panowała Nokia. Wprawdzie pozostali producenci jakoś z nią konkurowali, lecz wychodziło im to przeciętnie.

nokia 3710 fold

Autor: Camera Eye Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Nokia w tym czasie zaprezentowała wiele kultowych urządzeń, a każda z kolejnych premier wywoływała ogromne zainteresowanie. Jak na tamten okres telefony te charakteryzowały się wyśmienitymi parametrami, wygodą użytkowania i świetnymi czasami pracy na baterii. Najprostsze nawet modele, takie jak nokia 3120c dawały swoim użytkownikom całkiem duże możliwości, między innymi możliwość uruchomienia Javy czy też aparat cyfrowy. Ale niektóre miały znacznie więcej możliwości, na przykład nokia 3220 posiadała wbudowany dyktafon a także możliwość wymiany wkładek stylizacyjnych pod obudową –
fotos - firma

Autor: Creative Commons Uruguay
Źródło: http://www.flickr.com

W pewnym momencie dużą popularnością się cieszyły telefony otwierane, rzecz jasna Nokia również posiadała kilka modeli tego typu w swojej ofercie. Niepozornym, ale równocześnie świetnie działającym urządzeniem tego typu jest nokia 3610 fold. Aparat ten zaliczał się do najniższej półki cenowej, lecz wystarczająca jakość i długi czas pracy na bateriach sprawił, że wiele osób go kupowało. Również nokia 3710 fold była zaliczana do budżetowych telefonów, lecz cechowała się paroma ciekawymi funkcjami.

Po pierwsze pozwalał na transfer danych z szybkością 3G, przez co nie było w niej problemów z przeglądaniem internetu – nokia 3710 fold. Dodatkowo producent zainstalował w nim GPS i mapy, co było niezwykle przydatne podczas jakiś dalszych podróży.